Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Daha genç görünmek elbette herkesin hayalidir. Artık bu hayali gerçeğe dönüştürmek için mutlaka cerrahi operasyonu göze almanız gerekmiyor. En gelişmiş tıp teknolojileri kullanılarak uygulanan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri yaklaşık 5 yaş daha genç görünmenizi sağlayabiliyor. Kişinin cilt yapısına ve cildindeki yaşlanma belirtilerine göre en uygun yöntem belirlenerek kolaylıkla uygulama aşamasına geçilebiliyor.

Altın İğne İle Gençleşme

Ameliyatsız mikro iğneli radyofrekans yöntemiyle cilt gençleştirme son dönemde sıklıkla gerçekleştirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Bu yöntem akne izleri, ameliyat yanık skarları, doğum çatlakları, ciltte bulunan çeşitli lekelerden kurtulmak için de tercih edilebilir. Yeni teknolojiler kullanılarak geliştirilen altın iğne fraksiyonel radyofrekans geniş gözenekleri sıkılaştırmak için dahi kullanılabiliyor. Gevşeyen ve sarkmış bir görüntüye neden olan cilt kontürünü yeniden oluşturan yöntem yüzle birlikte boyuna ve vücudun çeşitli bölgelerine de uygulanabiliyor. Radyofrekans ve altın mikro iğne yöntemi kombine şekilde de uygulanabiliyor. Ameliyatsız gerçekleştirilen bu teknikte herhangi bir acı ya da ağrı yaşanmıyor. Epidermis tabakasının altındaki kolajenlerin uyarılmasını sağlayan bu yöntem yılda 1 ya da 2 defa uygulanıyor.

JALUPRO daha genç görünmek isteyenlerin umudu olan bir diğer teknik. Cilt gençleştirme serumu şeklinde uygulanan bu yöntem cildi gençleştirmekle kalmıyor. Daha nemli, daha sağlıklı ve daha duru bir yüz görünümüne sahip olabiliyorsunuz. Cildin bağ dokusunu güçlendiren yöntem aslında doğal yolla gençleşme sağlıyor. Hızla etkisini göstermesi, ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmesi ve etkisinin uzun sürmesi ise avantajları olarak sıralanabilir. Uygulamadan 1 ay sonra 10 yaş daha genç göründüğünüzü fark edeceksiniz. Boyun ve dekolte bölgesine de uygulanan yöntem lekelerin giderilmesi noktasında da etkili oluyor.

Göz kapakları, yüz, boyun, dekolte, karın, kol ve bacaklar gibi vücudun pek çok bölgesine uygulanabilen Forever Beauty Laser Thermage yöntemi yılın her mevsiminde uygulanabiliyor ve tüm cilt tipleri için uygun. Herhangi bir yan etkisi ya da kişide rahatsızlık yaratacak bir etkiye sebebiyet vermiyor. Bir anda 5 yaş daha genç görünmeyi sağlayabilen bu metot son yılarda en çok tercih edilen yüz gençleştirme yöntemleri arasında yer alıyor. Cerrahi operasyon ya da iğne kullanılmadan uygulanabiliyor olması da mühim!

Ameliyat Olmadan Daha Genç Görünebilirsiniz!

Mezolift yöntemi alternatif yüz gençleştirme yöntemleri arasında bulunuyor. Bu yöntemde mezoterapi cihazı kullanılıyor ve cilde vitaminler, aminoasitler, meyve asitleri veriliyor. İçten gelen bir gençleşme etkisi ile cildin daha genç ve daha sağlıklı görünmesine olanak tanıyor. 1 yıl içerisinde 4 seans şeklinde uygulanan yöntemde belirgin bir sonuç görmek mümkün olabiliyor.

PRP ile yüz gençleştirme uzun zamandır uygulanan ve ameliyatsız gençleşme sağlayan yöntemler arasında yer alıyor.  Plasma Rich Platelet Injection yöntemi Fransızlar tarafından geliştirildi ve artık Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde uygulanıyor. kişiden alınan 10 cc kan santrifüj cihazında ayrıştırılarak yeniden kişiye veriliyor. Gayet konforlu bir süreç eşliğinde gerçekleştirilen seanslar daha genç görünme hayalinin gerçeğe dönüşmesini sağlıyor.

Cerrahi Operasyon Olmadan Gençleşebilirsiniz!

Son dönemde adını daha sık duymaya başladığınız somon DNA aşısı yöntemi alternatif bir teknik olarak size daha genç görünmeyi vaat ediyor. Ciltteki hafif kırışıklıkları yok etmek kalmıyor, akne izlerini giderebiliyor ve sarkmış olan cildi toparlayabiliyor. Somon DNA’sı ile hyarülonik asit kombinesi ile gerçekleştirilen bu yöntem etkisini hızla gösteriyor.

Şayet cildinizde ciddi oranda bir sarkma meydana geldiyse bu defa iple yüz germe gibi alternatif gençleşme yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Face lift yönteminde cilt altına yerleştirilen ipler ile aşağı yönlü bir sarkma eğiliminde olan cildin toparlanması sağlanıyor. Uygulanan iple germe yöntemi cildin kollajen üretimini destekliyor ve bu sayede tekniğin etkisi 2,5 yıla kadar uzayabiliyor. Aynı zamanda tekrar uygulanabilen bir teknik olması da dikkat çekiyor.

Daha Genç Görünmek İçin Sizi Kliniğimize Bekliyoruz!

Artık yaşınız kaç olursa olsun ya da cildinizin durumu ne olursa olsun, daha genç görünmek hayal olmaktan çıktı. Kliniğimizde 5 yaş daha genç bir yüz görünümü ile ayrılan, mutlu danışanlarımızdan biri de siz olabilirsiniz. Yaşlanmak kader değil! Sizi en yakın zamanda kliniğimize bekliyoruz.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!