Vitiligo

Vitiligo ciltte beyaz lekelerle seyreden bir deri hastalığıdır. Göz çevresi, dudak kenarları, genital bölge, el ve ayak parmak uçlarını sıkça tutar. Bu bölgelerin dışında vücut cildi üzerinde herhangi bir alanda da bulunabilirler. Otoimmün bir cilt hastalığıdır. Belirli doku tipleri taşıyanlarda sıklıkla görülmektedir. Vitiligo’ya tiroid hastalıkları, diabet, B 12 vitamini & folik asit eksikliği eşlik edebilmektedir. Vitiligo iç organları tutmaz. Sadece ciltte ve kıl köklerinde belirti verir. Kıl köklerini tutarsa beyaz lekeler görülebilir.
Vitiligo hastalığında cilde renk veren melanin pigmentleri kaybolmaktadır. Aynı pigmentler kıl köklerinde de bulunmaktadır.

Vitiligo hastalığını tetikleyen faktörler arasında başlıcaları ;

• Güneşe maruz kalma, güneş yanıkları
• Yoğun stress
• Ciltte travmalar (kaşıntı,yaralanma)

Vitiligo tedavi edilebilen bir hastalıktır. Vitiligonun yerleşim yerine,ne kadar zamandır var olduğuna ve tipine göre değişik tedavi şekilleri bulunmaktadır.
Kliniğimizde ; Dermatoloji Doktoru Aslıhan Güven’in geliştirdiği Vitiligo formülleri ve ultraviyole + ilaç tedavileri ve lazer tedavileri Başarıyla uygulanmaktadır.
Kliniğimizde dirençli vitiligo vakalarından ayda 1 seans lazer uygulamaları ile yaklaşık 3-4 seans sonucunda yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!