Yüz Gençleştirme ve Dolgu Uygulamaları

Mimik kaslarının oluşturduğu kırışıklıkların tedavisinde kullanılan FDA onaylı ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Yüz gençleştirme uygulamalarıyla bugün Amerika Birleşik Devletleri de olmak üzere pek çok ülkede cerrahi yüz gerdirme operasyonlarının sayısı gün geçtikçe azalmaktadır.

Üst yüz olarak adlandırdığımız, alın ve göz çevresi cildinde, kırışıklıkları açmak, dinlenmiş, dinamik, pozitif bir yüz ifadesine sahip olmakta oldukça etkili bir yöntemdir. Düşük kaşları ve göz kapaklarını kaldırmda, canlı bakışlara sahip olmak için vazgeçilmez bir uygulamadır. İşlem yapılacak bölge anestezik kremlerle uyuşturulur. Seans son derece konforludur. Protein yapısında olan ve FDA onaylı yüz gençleştirme ilacı kasların yoğun hareketlerini yumuşatarak cilde gergin, parlak ve dinlenmiş bir görünüm sağlar.

Boyun cildinde sarkmalara neden olan yüzeysel kaslara uygulandığında daha sıkı ve gergin çene kavsine ve gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ağız çevresindeki geri dönüşleri düzeltir. Çene cildini sıkılaştırır. Dudak üzerindeki ince çizgileri gerer. Bu tedavide alın, göz çevresi kırışıklıkları, düşük kaşlar ve boyun bantları başarı ile tedavi edilmektedir. Yüz gençleştirme ağrısız bir tedavi olup, kişi işlemden hemen sonra günlük hayatına rahatlıkla devam edebilmektedir. Bir seansta maksimum 60 ünite orijinal ilaç kullanılır, tedavi aralıkları yaklaşık 4-6 aydır. Tedavinin estetik sonuçları açısından doktor ve hastanın konsültasyonu önemli olup, Dermatoloji Uzman Doktorumuz Aslıhan Güven doğal görünümü koruyarak kırışıklıkları azaltmayı ön planda tutmaktadır.

Dolgu

Kliniğimizde hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Hyalüronik asit normal deride bulunan doğal bir maddedir. Ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen bir moleküldür. Kollajen yapımında rol oynar. Günümüzde pek çok antiaging kreminin içinde kullanılmaktadır. Cildimizdeki Hyalüronik asit maddesi yaş ilerledikçe azalmaktadır. Dolgu maddesi enjeksiyonlarıyla cilde kaybettiği bu maddeyi gerekli yerlerde yeniden kazandırarak cilde taze , genç ve sağlıklı bir görüntü kazandırıyoruz. İşlem aralıkları, cildin ihtiyacına göre 6 ay-1 yıl arasında değişmekte; birkaç uygulama arkasından tedavi seansları arasındaki süre daha da uzayabilmektedir.

DOLGU MADDELERİ

Dolgu maddelerinin kullanımı, giderek popüler bir hal almaktadır, çünkü çok basit olan bu işlem ile, hastalar sivilce izlerini ve kırışıklıklarını tedavi ettirebilmekte ve günlük yaşamlarına devam edebilmektedirler.  Son yıllarda oldukça fazla dolgu maddesi geliştirilmiştir. Bununla birlikte ideal dolgu maddesini bulmak için çalışmalar halen devam etmektedir.

İdeal bir dolgu maddesi aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır?

•Fizyolojik olarak insan dokuları ile uyumlu olmalıdır.
•Yan etkileri ve komplikasyonları az olmalıdır.
•Kalıcı olmalı, zaman içinde vücut tarafından ortadan kaldırılabilmelidir.
• Uygulaması kolay olmalıdır.

Dolgu maddeleri hangi durumlarda yüzde kullanılabilir?

Dolgu maddeleri akne veya başka nedenlerle oluşmuş skarların tedavisinde kullanılabilir. Ayrıca büyük ve küçük plastik cerrahi işlemlerle de kombine edilebilir. Sıklıkla bu maddeler kırışıklık ve iz tedavisi için kullanılmakla birlikte, dudakları kalınlaştırmakta da kullanılır.

Dolgu maddeleri ile hangi cilt durumları tedavi edilebilir?

Dudak kontürü belirginleştirme ve dudağı şekillendirme de
Dudağa hacim kazandırma da
Burun kaldırma ve şekillendirme de

•Kaşlar arasındaki çizgiler
•Dudak etrafındaki kırışıklıklar
•Dudak kenarlarından çeneye uzanan kırışıklıklar
•Alındaki kaygı çizgileri
•Göz kenarlarındaki kaz ayağı çizgileri
•Nazolabial bölgede bulunan derin gülme çizgileri
•Çenedeki çukurlar
•Sivilce izleri
•Diğer nedenlerle oluşmuş izler

 

Hangi ürünler dolgu maddesi olarak kullanılabilir?

Cilt dokusuna eklenebilen bir çok dolgu maddesi vardır. Üreticilerin hepsi kendi ürünlerinin avantajlarını öne sürmeye çalışmaktadırlar. Ama sizin cildinize hangi ürünün doğru olduğuna, yapacağı muayene sonrasında dermatoloji veya plastik cerrahi uzmanları karar vermelidir.
Aşağıda dolgu maddelerinin spesifik detayları bulunmaktadır:

DOLGU MADDESİ ÜRÜN MARKALARI

Doğal yağ dokusu

Bu ürünlerin kullanımı daha kolaydır ve zaman kaybına neden olmaz. Yeni jenerasyon çapraz bağlı Vycrosslu hyaluronik asitli dinamik dolgular doğal ürünler olduğu için, 1-1.5 yıl içerisinde vücut tarafından emilirler. Bu nedenle belirli aralıklarla uygulanması gerekir. Etkin oldukları süre boyunca cildi ve cilt altı bağ dokusunu kuvvetlendirerek ileriye dönük olarak da cilt yaşlanmasını yavaşlatmakta etki gösterirler.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!