Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi 1930’lu yıllardan itibaren Fransa’da saç dökülmelerinde uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. İlk defa Dr. Michel Pistor tarafından kullanılmış ve hızla yaygınlaşmıştır. Tedavi kombinasyonunda yer alan ilaçlar (vitaminler, proteinler, aminoasitler, dolaşım düzenleyiciler ve saç gelişimini hızlandıran ajanlar) dermatoloji uzman doktoru tarafından karışım şeklinde hazırlanarak U225 mezoterapi cihazıyla saç köklerine verilir. Tedavi dönemi, ilk 4 seans 15’er gün aralıklarla ve son 2 seans 1’er ay aralıklarla toplam 6 seansa tamamlanır. 

En yoğun saç dökülmelerinde bile 2. seans itibarıyle saç dökülmesinin %70 oranının üzerinde azaldığı gözlemlenmektedir. Tedavinin amacı saç dökülmesini durdurmak, kalıcı saç kaybını önlemek, yeni saç gelişimini desteklemek ve mevcut saçlara sağlık kazandırmaktır.

Kan hücreniz laboratuarımızda ayrıştırılıp saçlı derinize U225 cihazımızla en ağrısız şekilde enjekte edilir. Uygulama şekli; Seans öncesi 10 cc kan alınır ve özel kit tüplerde laboratuvarımızda dinlendirilir. Bu arada uygulama yapılacak alana diod lazer uygulaması yapılarak antiseptik etki sağlanır ve saçlı deride kan akımı hızlandırılır. Kit tüplerde dinlenmiş olan kanınız hızlı devirde özel sentrifüj cihazında işleme tabi tutulur. Sentrifüj işlemi sonrasında kanınızın trombositten ve büyüme faktörlerinden zengin plazması ayrıştırılır. En son içine hücre DNA’sını aktive eden DNA aktivatörü eklenir. Böylece uygulamanız hazır olur.

Tüm saçlı derinize mikroenjeksiyon tekniği ile U225 cihazı ile acısız bir uygulama yapılır. Bu yöntemle saçlı deriniz ve kıl kökleriniz uyarılarak kendi kan hücreleriniz ile incelmiş, seyrelmiş, hatta köke çekilmiş pek çok saç teliniz çıkarak, yeniden sağlam sağlıklı saç tellerine kavuşur, daha dolgun saçlara sahip olursunuz. Tedavinin ilk dört seansı ayda bir yapılır. Sonrasında yılda 4 seans tedavi idame için yeterlidir. Hiçbir yan etkisi ya da alerjik etkisi yoktur. Sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!