Saç GRP

GRP; kanınızın büyüme faktörlerinden zengin plazması (PRP) kısmı sentrifüj cihazıyla özel kit tüplerde ayrıştırıldıktan sonra, insan DNA’sına çok benzeyen Somon DNA sıyla kombine edilerek, mikro enjeksiyon tekniğiyle saçlı deriye verilmesidir.

Fransızların geliştirdiği ve mezorejuvinasyon olarak adlandırdığı;  Amerikalıların PRP (Plasma Rich Platelet Injection) olarak işlemlendirdiği  yöntem; cilt gençleştirmede ve erkek tipi saç dökülmesinde yeni bir çağ açmıştır.

Kişinin kendi kanından, sentrifüj tekniği ile elde edilen serumun;  büyüme faktörlerinden ve trombositlerden zengin kısmı ayrıştırılmakta ve tüm  yüz , boyun ve dekolte cildine mezoterapi cihazı ile uygulamaktadır.

Bu yöntemde saçlı deriye dışarıdan hiçbir yabancı madde, ilaç vs  uygulanmamakta, sadece cilde kişinin kendi kanından elde edilen taze hücreleri  ve büyüme faktörleri verilmektedir. Son iki yıldır yapılan araştırmalar sonucu Somon DNA sı ve PRP nin kombine kullanılması sinerjistik etki göstererek; tek başına saçlı deriye uygulanan PRP ya da Somon DNA sına göre daha güçlü ve hızlı etki gösterdiği görülmüştür.

Erkekte ve kadınlarda görülen tepe bölgelerdeki saçlarda dökülme, seyrelme, saç tellerinde incelme, minyatürizasyon ile seyreden Androgenetik (Erkek tipi saç dökülmesinde) yeni saç gelişimini uyararak saçların gürleşmesini sağlayan son derece etkili bir yöntemdir. GRP saç dökülmesi ve yeni saç yoğunluğunu artırmada PRP ye göre daha güçlü etkiye sahiptir. Birer ay arayla gerçekleştirilen 4 seans GRP, sonrası 3 ayda bir yapılan idame seanslarıyla saçınız sağlığına kavuşmakta ve genetik tipte dökülmenin önüne geçilebilmektedir.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!