Antiage Peeling

Kimyasal Peeling, kimyasal özellikte tahrip edici bir madde kullanılarak, derinin katlarının planlı bir şekilde harap edilmesidir. Güneşin oluşturduğu cilt bozuklukları, sivilce izleri ve derinin yaşlanması, cildin görüntüsünü etkileyen önemli faktörlerdir. Günümüzde bu şikayetlerin giderilmesinde en sık kullanılan yöntemlerden biri, “kimyasal peeling” yöntemidir.
Kimyasal Peeling yeni bir tedavi yöntemi midir ve tedavide kullanılan maddeler nelerdir?
Hayır, kimyasal peeling oldukça eski bir tedavi yöntemidir. Dermatologlar kozmetik ve tedavi amaçlı deriyi soymaya başlamadan çok önce; eski Mısırlılar ve Türkler hayvan yağları ile deriyi soyucu tedaviler uyguluyorlarmış, Avrupalılar ise Macar çingenelerinin formüllerini kullanmışlar.

Babil ve Hintlilerin kullandığı rezorsinli formül; bugün Avrupalı dermatologların uyguladıkları peeling formüllerine esin kaynağı olmuştur. 1960’larda trikloroasetik asid ve fenol, soyucu ajan olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca meyve ve yiyeceklerde bulunan bir takım asitler, örneğin şeker kamışında bulunan glikolik asit, sütte bulunan laktik asit, derinin yenilenme işleminde başarıyla uygulanmaktadır.

Peeling işlemi nasıl etki gösterir ?

Pek çok deri problemi, hücrelerin cildi kalın ve cansız hale getirmesiyle ilişkilidir veya direkt olarak bu sebepten kaynaklanmaktadır.
Peeling işlemi hangi madde ile yapılırsa yapılsın, derinin üst bölümündeki gereksiz hücreler kaldırılarak, alttaki taze ve hasarsız cildin açığa çıkartılması sağlanır; böylelikle alttaki taze cildin yapılanması ve inşası uyarılmış olur. Cildin aktivasyonu ile sağlıklı, gergin ve dolgun bir cilt görünümü kazanılır.

Tedavi hangi aralıklarla yapılmalı ve kaç uygulama gerekmektedir ?
Yaklaşık iki ya da dört hafta aralıklarla, 4-6 kez yapılan tedavi yeterlidir ve gerekli durumlarda altı ay veya yılda bir tekrar edilebilir.

Peeling Tedavisi hangi amaçlarla kullanılır? 

• Güneş hasarı sonrası oluşmuş ince ve kalın çizgilerin hafifletilmesi
• Cilt yumuşaklığının arttırılması
• Sivilce izlerinin hafif ve orta düzeye indirilmesi
• Ciltteki lekelerin düzeltilmesi
• Cildin doğal parlaklığının arttırılması
• Cildin gözeneklerinin küçültülmesi
• Ciltteki sivilcelerin giderilmesi

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!