Dudak Kontürü İstanbul

Estetik bir yüz güzelliğine sahip olmak için yapılabilecek pek çok işlem bulunuyor. Bunlardan biri de dudak kontürüdür. Son yıllarda dudak kontürü İstanbul ya da Ankara gibi büyük kentlerde sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Gelişen teknoloji sayesinde daha kolay ve daha hızlı bir şekilde uygulamanın yapılması mümkün olabiliyor. Dudak kontürü sadece dudakların daha belirgin olması için yapılan bir uygulama değil.

Artık dudak kontürü İstanbul kentinde yaşayanlar için vazgeçilmezlerden biri haline geldi. Çünkü düzensiz dudak çevresinin düzeltilmesi de bu işlem ile mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu işlem sayesinde rujun dağılması ya da akması gibi kadınların sıklıkla yaşadığı bazı sorunlardan kurtulmak mümkün olabiliyor. Elbette işlem sayesinde çok daha dolgun bir dudak görünümü de elde edilebiliyor.

İşlem lokal anestezi uygulaması ile gerçekleştirildiğinden herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmiyor. Hasta açısından gayet konforlu bir ortamda yapılıyor. Dudaklarda meydana gelen topaklanma ya da asimetrik görünümün düzeltilmesi için gerçekleştirilen uygulamanın etkisi 18 aya kadar uzayabiliyor. Kliniğimizde en yeni teknolojilerle hazırlanan ve hyarülonik asit içeren dolgu malzemesi kullanılıyor. Bu yöntem ile daha dolgun ve estetik açıdan daha düzgün dudaklara sahip olmak çok kolay.

Dudak Kontürü ile Neler Yapılabilir?

Silikon ya da dolgu işleminin sağladığı oranda bir dolgunluk elde edilemiyor olsa da bu tür işlemlere gerek kalmadan dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda dudak üzerinde ya da kenar hatlarında bulunan bazı yara izlerinin giderilebilmesi de dudak kontürü uygulaması ile mümkün olabiliyor. Bazı kişilerde genetik yapı nedeniyle dudak kontürünün hiç olmadığı biliniyor. Bu durum dudakların olduğundan çok daha ince görünmesine sebebiyet veriyor.

Bazı kişilerde ise alt dudak ile üst dudak arasında bir orantısızlık olabiliyor. Şekil bozukluğu olarak da değerlendirilebilen bu durumda yine devreye dudak kontürü uygulaması giriyor. Tüm bu sorunların yapılacak başarılı bir uygulama ile tamamen ortadan kaldırılabildiğini belirtmeliyiz. Daha orantılı, daha dolgun ve daha belirgin bir dudak görünüme kavuşmak işte bu kadar kolay!

İnan vücudunun aslında asimetrik olduğunu unutmamak lazım. Yüzün bir yarısı ile diğer yarısı hiçbir zaman birebir aynı orantıda değildir. Fakat yapılabilecek basit estetik müdahaleler ile bu orantısız görünümü ortadan kaldırmanın da mümkün olduğu unutulmamalıdır. Dudak kontürü de bu uygulamalar arasında yer alıyor. Bu işlemde genellikle dudakların doğal renginden bir ton daha koyu bir renk kullanılır.

Bir ton koyu renk dudakların daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlar. Aynı zamanda kalıcı makyaj uygulaması ile de dudakların olduğundan daha güzel ve daha canlı görünmesi sağlanabilir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dudaklarda renk kaybı meydana gelir. Dudaklar daha soluk görünür. Yapılabilecek dudak kontürü ve kalıcı makyaj uygulaması ile bu durumu ortadan kaldırmak mümkün olabiliyor. Daha canlı ve daha renkli bir dudak görünüm elde edilebilir.

Bu işlemin ruja alerjisi olanlar ya da makyaj yapmaya zamanı olmayanlar için de son derece ideal bir tercih olabileceğini belirtmeliyiz. Yemek yedikten ya da duş aldıktan sonra da muntazam görünen dudaklara sahip olmanız için bu estetik uygulamalardan siz de faydalanabilirsiniz. Artık daha güzel ve daha genç görünmek hiç kimse için hayal değil!

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!