Burun Kemeri Nasıl Düzeltilir?

Çok sayıda kişi kemerli burun yapısına sahip olmaktan yakınıyor. Günümüzde uygulanan en yeni teknikler sayesinde artık burun kemeri görüntüsünün ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor. Sıklıkla merak edilen burun kemeri nasıl düzeltilir sorusunun birkaç farklı yanıtı mevcut. Bunların ilki rinoplastide törpüleme tekniğidir. Burun kemiğini kırmaya yönelik olarak gerçekleştirilen geleneksel cerrahiye gerek bırakmayan törpüleme yöntemi artık daha sık tercih ediliyor.

Lokal ya da genel anestezi ile yapılabilen bu cerrahi müdahale törpüleme ya da tıraşlama olarak adlandırılıyor. Törpüleme tekniği burun kemeri nasıl düzeltilir şeklinde araştırma yapanlar için daha iç açıcı sonuçlar doğurabiliyor. Çünkü aşırı morarma ya da şişme gibi operasyon sonrası hastaların yaşadığı sıkıntılar bu yöntemde meydana gelmiyor. Burun kemiği kırılmadığı için iyileşme süreci daha konforlu olabiliyor. Ayrıca alet kullanımına gerek kalmıyor. Sadece ameliyat sonrasında bandaj uygulaması yapılıyor.

Burun Kemeri Törpüleme Kişiye Özel Planlanmalı!

Törpüleme tekniği ile burun kemeri düzeltme ameliyatı kesinlikle kişiye özel olarak planlanmalıdır. Çünkü burun kemiğinin kalınlığının dikkate alınması gerekir. Kalınlığın elverdiği miktarda daha fazla törpüleme, burun çatısının açılmasına neden olabilir ve bu da açık çatı deformitesini doğurabilir. Mutlaka deneyimli bir estetik cerrah tarafından operasyonun planlanması ve uygulanması gerekir.

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme

Cerrahi bir müdahale olmadan burun kemeri nasıl düzeltilir sorusunun yanıtı ise farklı bir tekniği kapsıyor. Dolgu işlemi herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan burun kemeri görüntüsünün ortadan kaldırılması için uygulanabiliyor. Ancak bu işlem her birey için uygun olmayabilir. Burun bölgesinin bazı bölümlerine belirli bir dolgunluk kazandırmaya yönelik olarak planlanan işlem, burun kemeri görünümünün çok belirgin olmadığı hastalar için ideal bir tercih olabilir.

Dolgu tekniği burundaki hafif deformiteleri ortadan kaldırmak için de uygulanabiliyor. Ameliyatsız burun kemeri görünümünü düzeltmek için hyarülonik asit ihtiva eden geçici dolgu işlemi ya da kök hücre enjeksiyonu içeren kalıcı dolgu uygulaması yapılabilir. Üstelik bu işlem acısız ve ağrısız olarak gerçekleştiriliyor. Hasta açısından gayet konforlu bir uygulama olan dolgu ile burun kemeri düzeltme işlemi 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebiliyor. İş hayatınıza ya da sosyal hayatınıza uzun bir ara vermeniz gerekmez! Öğle arasında dahi burun kemeri görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Burun estetiği ameliyatı olmuş kadar düzgün bir görünüm elde edilmesini sağlayan yöntem için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Burun Estetiğinde Konforlu İyileşme Süreci Mümkün!

Rinoplasti alanında ihtiyaç duyulan teknolojilerde ciddi bir ilerleme kaydedildi. Yeni tekniklerin de geliştirilmesi ile birlikte artık hastalar için çok daha konforlu bir iyileşme süreci mümkün olabiliyor. Çünkü oldukça basit müdahaleler ile burun yapısında istenen değişimin elde edilmesine yönelik farklı teknikler de uygulanabiliyor. Yüz bölgesinde morlukların oluşması, ödem ve şişmeler, ciddi düzeyde ağrıların olması ve tampon kullanımına bağlı yaşanan sıkıntılar rinoplasti uygulamalarında artık pek yaşanmıyor.

Bu durum burun yapısında revizyon isteyen hastaların sayısında da belirgin bir artış olmasını beraberinde getirdi. Artık burun estetiği operasyonları ile daha düzgün ve yüz şeklinde daha uygun bir burun görünümü elde etmek için sıkıntılı bir süreç yaşanmasına gerek olmuyor. Bireylerin özgüven noktasında da sıkıntı yaşamasına sebebiyet veren kemerli burun görüntüsünden de gayet rahat bir süreç eşliğinde kurtulabilirsiniz.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!