Ameliyatsız Boyun Germe

Yaşın ilerlemesi ile birlikte sadece yüz bölgesinde değil, vücudun hemen her yerinde cilt sarkmaları da meydana gelmeye başlar. Yaşı en çok gösteren ise yüz ve boyun bölgesine meydana gelen sarkmalardır. Peki, cilt yaşlanma ile birlikte neden sarkar? Yaş ilerledikçe cilde esneklik veren kolajen üretimi azalır. Buna bağlı olarak cilt esnekliğini kaybetmeye başlar ve sarkmalar meydana gelir. Yaşlanma ile birlikte kilo alıp verme gibi faktörler de cilt sarkmasını beraberinde getiren unsurlar olabilir.

Ancak artık daha gergin bir yüz ve boyun görünümü elde edilebiliyor. Cerrahi operasyon ile sarkan cildin yeniden toparlanmış bir görünüme kavuşturulması mümkün olabiliyor. Aynı zamanda ameliyatsız boyun germe yöntemleri ile de bu sorun ortadan kaldırılabilir. Bu nedenle çok sayıda kişinin tercihi ameliyat olmadan daha genç ve daha toparlanmış bir cilde kavuşmak oluyor. Elbette her ameliyat kendi içerisinde bazı riskleri barındırıyor. Cerrahi müdahale olmadan gıdı sarkmasını toparlamak daha cazip bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

FBL Thermage ile Boyun Germe

FBL Thermage tekniği de ameliyatsız boyun germe amacıyla uygulanan ve başarısı kanıtlanmış teknikler arasında yer alıyor. Üstelik yüz ve boyun bölgesinde bir gençleşme etkisi yaratırken şişmelere de sebebiyet vermiyor. Boyunda en az 5 yaş gençleşme sağlayan bu teknik her yaşta uygulanabilir olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Botoks ile Boyun Germe

Alternatif tekniklerden bir diğeri de botoks. Botoks uygulaması boyundaki yatak ve dikey bantlara hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ciltteki çizgi görünümünün ortadan kalkmasını sağlıyor. Pilatis makası denen kasların hareketlerinden kaynaklı olarak boyunda meydana gelen çizgi görünümünü ortadan kaldırarak çok daha genç ve gergin bir boyun görünümü ortaya çıkarılabiliyor.

JALUPRO ile Boyun Germe

Gençlik serumu uygulaması sadece yüzde değil, boyunda da etkisini oraya koyar. Boyunda gerginleşme ve gençleşme ile birlikte cildin daha sağlıklı görünmesini de sağlar. Çapraz bağsız hyarülonik asit içermesi ciltte bulunan bağ dokusunun yapı taşları olan fibroblast hücrelerin sentezini tetikleyerek gençleşme sağlar. Hiçbir cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmaz.

Yüz Mezoterapisi ile Boyun Germe

Uygulanabilecek bir diğer ameliyatsız boyun germe yönteminde ise mezoterapi devreye giriyor. Bu yöntemde cildin en temel ihtiyaçlarının karşılanması da mümkün olabiliyor. Oligopeptitler, mineraller, vitaminler gibi cildin ihtiyaçları karşılandığında kolajen fibrilleri uyarılıyor. Bu sayede doku gelişimi elde ediliyor ve doğal bir şekilde ciltte toparlanma meydana geliyor. Sarkmış olan cildin zamanla toplanması ve daha gergin bir boyun görünümü elde edilmesi mümkün olabiliyor.

İple Boyun Germe

Aslında bu yöntem boyundan ziyade yüz germe amacı ile uygulanıyor. yaklaşık 10 yaş daha genç görünmeyi sağlayabilen bu yöntemde elbette boyun bölgesinde de bir toparlanma oluşuyor. Uzun süre etkili olan bir cilt toparlama tekniği olduğundan son yıllarda çok daha fazla tercih ediliyor. Yüz bölgesinde 20’den fazla noktaya uygulanan iple germe tekniğinde boyundaki tüm sarkmaların toparlanması mümkün olabiliyor.

Gelişen tıp teknolojisi sayesinde yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen sarkmış cilt görünümünden kurtulmak mümkün olabiliyor. Artık yaşlanmaya bağlı olarak ciltte meydana gelen değişimler nedeniyle mutsuz olmak zorunda değilsiniz. Gayet pratik bir şekilde uygulanabilen ve hasta açısından da gayet konforlu bir süreç olan bu tekniklerle siz de 5 ila 10 yaş daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz. Kliniğimizi arayarak daha fazla bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!