Burun Düzeltmede Ameliyatsız Teknikler

Burun bölgesinde oluşan deformeleri ya da doğuştan olan eğri görünümleri ortadan kaldırmak için uygulanan temel işlem burun estetiği ameliyatıdır. Ancak çeşitli nedenlerle ameliyat kararı almayan hastalar için ameliyatsız burun düzeltme teknikleri de geliştirildi. Bu teknikler arasında en çok kullanılan işlem dolgu uygulamasıdır. Hyarulonik asit içeren dolgu materyalinin burun bölgesinde sorunlu olan yere enjekte edilmesi suretiyle uygulanan bu yöntem burun görünümüyle ilgili yaşanan pek çok sorunu ortadan kaldırabilir.

Burundaki hafif eğriliklerin düzeltilmesi ya da burun ucunun kaldırılması gibi amaçlarla gerçekleştirilen bu işlem aynı zamanda ameliyatsız burun kemeri düzeltme maksadı ile de uygulanıyor. Dolgu işlemi ile gerçekleştirilebilen müdahaleler kapsamında burun eğriliklerinin düzeltilmesi ile birlikte burun ucunun kaldırılması da mümkün olabiliyor. Ayrıca asimetrik görünüme simetrik duruş kazandırılması, burun sırtının düzeltilmesi de mümkün oluyor.

Burun ile alın arasındaki simetrinin sağlanması ya da burun ile dudak arasındaki açının düzeltilmesi de ameliyatsız burun ucu estetiği ile gerçekleştirilebilen müdahaleler arasında yer alıyor. Bazı hastalarda daha önce yapılan estetik burun ameliyatından sonra oluşan deformelerin giderilmesi amacıyla da bu işlemden faydalanılabiliyor. Burun bölgesinin tüm alanlarına dolgu uygulaması yapılabildiği için burun kemeri görünümünün ortadan kaldırılması da mümkün hale geldi.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde Ağrı

Elbette burun estetiği ameliyatsız olarak dolgu ile gerçekleştirildiğinde kesi uygulanmaz. Sadece dolgu maddesi enjekte edilir. Ancak iğne acısının da hissedilmemesi için dolgu işlemi öncesinde anestezik krem uygulanır. Aynı zamanda kullanılan dolgu maddesinin içerisinde anestezi bulunur. Bu nedenle hastanın bir ağrı ya da acı hissetmesi de önlenir. Uygulanan bu tekniğin kalıcı bir etki göstermediği de bilinmelidir.

Dolgu maddesinin cilt altında bir etki süresi bulunur. BU süre kişinin yaşına ya da biyolojik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genellikle 6 ay ila 18 ay gibi bir süre boyunca dolgunun etkisi geçerli olur. Ancak sonrasında bu etki yavaş bir şekilde ortadan kalkar ve burun görünümü müdahale öncesindeki halini yeniden alır. Fakat bu işlem tekrarlanabilen estetik müdahaleler arasında yer alır.

Ameliyat Öncesinde Deneyim Şansı

Dolgu maddesinin etki süresi sona erdiğinde yeniden uygulama yapılabilir. İşlem ne kadar tekrarlanırsa, etki süresi de her seans sonrasında daha uzun olacaktır. Bu işlem estetik ameliyat öncesinde de uygulanmaya başlandı. Hastaların ameliyat sonrasında sahip olacakları burun görünümünü daha öncesinde deneyimleyebilmeleri maksadı ile de burun bölgesine dolgu uygulaması yapılabiliyor. Çok sayıda hastanın bu uygulama sonrasında daha net bir kararla burun estetiği ameliyatı oldukları da bilinir.

Özellikle burun bölgesinde radikal bir değişim isteyenlerin estetik ameliyat öncesinde dolgu uygulaması ile bu değişimin burun bölgesine kazandırılması önerilir. Ancak ameliyat için dolgu materyalinin etkisinin geçmesi beklenmelidir. Sonrasında yapılan muayene ile estetik burun ameliyatı planlaması yapılabilir. Bu işlemin klinik ortamda, uzman tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini unutulmamalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde Fiyatlar

Estetik müdahalelerin tamamı kişinin mevcut durumu ve yapılacak olan müdahaleye göre farklı fiyatlara tekabül edebilir. Bu nedenle ameliyatsız burun düzeltme fiyatları da değişmektedir. Hangi dolgu materyali ile buruna müdahale edileceği, ne kadarlık bir alanda uygulamanın yapılacağı ya da hastanın müdahale öncesindeki durumu gibi bazı faktörler fiyat üzerinde belirleyici etkide bulunur.

Tüm ameliyatsız burun estetiği işlemleri için sabit bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olur. Hastalar klinikte yapılacak muayene sonrasında net bir fiyat bilgisi edinebilirler. Muayene öncesinde bir ortalama rakamdan söz etmek dahi kişi için yanıltıcı bir bilgi olacaktır.   

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!