GRP Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

GRP TEDAVİSİ İLE PRP YE GÖRE İKİ KAT HIZLI SONUÇ ALIN

PRP- Kanın büyüme faktörlerinden zengin plazması inanılmaz derecede cildi gençleştirici, hücre yenileyici, leke açıcı, cildin elastikiyetini artırarak sarkmaları giderici ve saçı gürleştirici etkiere sahiptir. Ayrıca yara, yanık, akne izleri ve doğum çatlaklarındaki etkileri de mükemmeldir.

Ancak yaşla birlikte kanımızdaki büyüme faktörleri azalır. Büyüme faktörleri ancak spor yapılarak artırılabilir. 50 yaşından sonra spor bile yapılsa kandaki büyüme faktörlerinin artmadığı yapılmış laboratuvar çalışmalarında gözlenmiştir.

GRP tedavisi PRP’nin geliştirilmiş modelidir. Her bir seans GRP’nin etkinliği PRP’nin iki katıdır. Saç ve cilt tedavilerinde 7-8 seans PRP ile alınan sonuçlar, GRP tedavisyle 3-4 seansta alınmaktadır. Ayrıca 45-50 yaş üzeri hastaların tedavi sonuçları da mükemmeldir.

Fransızların geliştirdiği ve mezorejuvinasyon olarak adlandırdığı; Amerikalıların PRP (Plasma Rich Platelet Injection) olarak işlemlendirdiği yöntem; cilt gençleştirmede yeni bir çağ açmıştır. Kişinin kendi kanından, sentrifüj tekniği ile elde edilen serumun; büyüme faktörlerinden ve trombositlerden zengin kısmı ayrıştırılmakta ve tüm yüz , boyun ve dekolte cildine mezoterapi cihazı ile uygulamaktadır. Bu yöntemde cilde dışarıdan hiçbir yabancı madde, ilaç vs uygulanmamakta, sadece cilde kişinin kendi kanından elde edilen taze hücreleri ve büyüme faktörleri verilmektedir. Yüzde şişme, kızarma, morarma, mimik hareketlerini engelleme, alerji gibi hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Yöntem yılda 3 seans; 1’er ay aralıklarla uygulanmaktadır. 3 seanslık uygulamanın sonunda kişinin cilt yaşı en az 5 yaş gençleşmekte ve bu olumlu etkiyi kişinin cildi kendi kendine yapmaktadır. Büyüme faktörleriyle cilt canlanmakta ve yeniden yoğun olarak kollajen üretmektedir. Cildinizdeki sarkmalar, kırışıklıklar, geniş gözenekler düzelmekte ve böylelikle PRP tekniği ile canlı, parlak ve gergin bir cilde sahip olmaktasınız. Cildimize kalınlığını, sağlamlığını ve sıkılığını veren cildimizin kollajen tabakasıdır. Her on yılda cildimiz kollajeninin yaklaşık olarak %10’unu kaybeder. Örneğin kırk yaşındaysak kollajenimizin %40 ını kaybetmişiz anlamına gelir. Bu da cildimizin kalınlığının %40 oranında azalması demektir. Böylelikle cildimizin destek dokusu azalmakta kırışıklıklar ve sarkmalar oluşmaktadır. Antiaging yöntemler (yaşlanmaya karşı yöntemler) in hepsi cildin kollajen üretimini artırmaya yöneliktir.

PRP yöntemi bu konuda tıbbın mucizesi olmuş; kişinin kan hücresinden yararlanılan bu yöntem sayesinde pek çok tıp alanında çözümsüz konulara çözüm olmuştur. Örneğin diş hekimliği alanında diş eti çekilmelerine bağlı diş kayıpları artık PRP yöntemiyle kurtarılabiliyor. Bu yolla vücut yeniden diş eti üretebiliyor. Benzer şekilde, cilde uyguladığımız kanın büyüme faktöründen zengin ve DNA aktivatörü eklenmiş plazmasıyla (PRP) uygulanan mikroenjeksiyonlarla cilt yeniden kollajen üretiyor, destek dokusunu sağlamlaştırıyor. Böylelikle daha sıkı, genç ve diri bir cilde sahip oluyorsunuz.

Seans öncesi 10 cc kan alınır ve özel kit tüplerde laboratuvarımızda dinlendirilir. Bu arada uygulama yapılacak alan lokal etkili anestezi kremimizle uyuşturulur. Kit tüplerde dinlenmiş olan kanınız hızlı devirde özel sentrifüj cihazında işleme tabi tutulur. Sentrifüj işlemi sonrasında kanınızın trombositten ve büyüme faktörlerinden zengin plazması ayrıştırılır. En son içine hücre DNA’sını aktive eden DNA aktivatörü eklenir. Böylece PRP’niz hazır olur. Göz çevresi, tüm yüz ve boyun cildinize mikroenjeksiyon tekniği ile U225 cihazı ile acısız bir uygulama yapılır. En geç 35 yaş sonrası ciltte sarkmalar başlar. En geç 35 ile birlikte yaşlanma karşıtı tedavi amacıyla herkese en az yılda 2 seans PRP yaptırmalarını öneririm.

PRP’nin diğer kullanım alanları

  • AKNE İZLERİ
  • DOĞUM VE KİLO ALIP VERMEYE, BOY UZAMASINA BAĞLI ÇATLAKLAR
  • YARA, AMELİYAT YANIK İZLERİ
  • CİLT LEKELERİ, GÜNEŞ LEKELERİ
  • VİTİLİGOYA BAĞLI BEYAZ LEKELER…

Son iki yıldır yapılan araştırmalar sonucu Somon DNA sı ve PRP nin kombine kullanılması sinerjistik etki göstererek; tek başına cilde uygulanan PRP ya da Somon DNA sı aşısına göre daha güçlü ve hızlı etki gösterdiği görülmüştür. GRP; kanınızın büyüme faktörlerinden zengin plazması (PRP) kısmı sentrifüj cihazıyla özel kit tüplerde ayrıştırıldıktan sonra, insan DNA’sına çok benzeyen Somon DNA sıyla kombine edilerek, mikro enjeksiyon tekniğiyle saçlı deriye verilmesidir. GRP ile ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemiyle birer ay arayla uygulanan toplam 4 seanslık tedavi cildinizin kollajen üretimini uyarmakta, çizgilerde açılma, sarkmalarda toparlanma ve leke giderme son derece sağlıklı, allerji riski olmayan ve 50 yaş üstünde dahi olumlu etkilerini gösteren, cildi yeniden yapılandıran bir sistemdir.

Bize Ulaşmak için butona tıklayabilirsiniz.
Bize Sorun!